Menu

SIKÇA SORULAN SORULAR

Akadema kapsamında kaç ders alabilirim?

Akadema'da ders sayısı konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Dilediğiniz kadar ders alabilirsiniz.

Akadema'da dersler nasıl yürütülüyor?

Tüm dersler çevrimiçi olarak https://cevrimici.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden yürütülmektedir.

Rehber gözetimli ders ile bireysel dersin farkı nedir?

Rehber gözetimli derslerde, önceden belirlenmiş tarih aralıklarında dersin öğretim üyesi ile iletişim kurulabilmektedir. Bu derslerde beklenen görevleri önceden belirlenmiş tarih aralıklarında gerçekleştiren katılımcılar Ders Tamamlama Belgesi almaya hak kazanır.

Bireysel derslerde, öğretim üyesi ile herhangi bir iletişim söz konusu değildir. Katılımcılar bu derslerin içeriklerine diledikleri zaman erişebilir ve kendi kendilerine öğrenme gerçekleştirebilirler. Bireysel derslerde katılımcılara Ders Tamamlama Belgesi verilmemektedir.

Derslere ne zaman kayıt olabilirim?

Akadema'da yer alan tüm derslere (rehber gözetimli ve bireysel) dilediğiniz zaman kayıt olabilir ve ders içeriklerine erişebilirsiniz.
 

Ders Tamamlama Belgesi almak için ne yapmalıyım?

Rehber gözetimli derslerde önceden belirlenmiş tarih aralıklarında sizden beklenen etkinlikleri gerçekleştirmeniz durumunda Ders Tamamlama Belgesi alabilirsiniz. Bu derslerde belirlenen tarih aralıkları dışında yaptığınız etkinlikler sonucunda belge almanız mümkün değildir. Ayrıca, bireysel derslerde katılımcılara Ders Tamamlama Belgesi verilmemektedir.
 

Ders Tamamlama Belgesi almaya hak kazandığımda belgem tarafıma nasıl ulaştırılacak?

Ders Tamamlama Belgeleri katılımcılara elektronik olarak (pdf veya jpeg formatında) ulaştırılır. Basılı belge gönderimi yapılmamaktadır. Belgeniz Akadema'ya kayıtlı olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. Belgenizi bilgisayarınıza indirebilir ve çıktısını alarak basılı hale getirebilirsiniz.