Müzik

Bu ders, aklından ‘keşke bir müzik aleti çalabilseydim’ diye geçirenler için tasarımlanmıştır. Herkes çalgı öğrenmek için kolaylıkla ulaşabilecekleri, nitelikli bir eğitim programına ulaşabilsin istiyoruz. Bir dizi eğitim içerir. Dersin temel amacı başlangıç düzeyinde çalgı çalma becerileri kazanmanıza yardımcı olmaktır. Seçtiğiniz çalgı dersinin yanında yine Akadema tarafından hazırlanmış “Nota Öğreniyorum 1” dersini almanız önerilir. Başlangıç seviyesi 6 haftalık bir süreci kapsar. Bu sürecin sonunda sertifika almak için başvurabilir ya da istediğiniz gibi diğer seviyeleri alabilirsiniz. Bu ders, belirli bir yerde ve zamanda bilgisayar başında olmanıza gerek kalmadan eğitim sürecindeki etkinliklere katılmanıza da olanak sağlar. Sizlerden istenen senkron (eşzamanlı) olmayan dersleri takip ederek verilen bireysel etkinlikleri dersin öğretim elemanı ile paylaşmanız ve onun geribildirimlerini almanızdır.
Çelloya Başlangıç

Çello ya da diğer adıyla viyolonsel yaylı çalgılar ailesinden tenor ve bas sesleri içeren dört telli bir çalgıdır. Lütfen bu derse kayıt olmak için tıklayınız.

19 Eylül, 2017

Klasik gitar altı teli olan bir çalgıdır. Aynı anda birden fazla ses ya da melodinin çalınabilmesine olanak sağlayan bir tasarımı vardır.

19 Eylül, 2017

Keman ses renginin etkileyici güzelliği ve duygusal anlatım zenginliği ile uluslararası olarak en çok çalınan ve dinlenilen çalgılar arasındadır.

19 Eylül, 2017

Piyano uluslararası olarak en çok çalınan ve dinlenilen çalgılar arasındadır. tuşlu bir çalgıdır. Tuşlu bir çalgı olan piyanoda ses, teller aracılığıyla elde edilir.

19 Eylül, 2017

Nota okumak, müzik eğitiminin en temel dersidir. Nota okumayı ve müzikal duyarlılığı geliştiren bu derste müzik teorisi, dinleme- duyuş çalışmaları, nota okuma çalışmaları ve ritim çalışmaları yapılır.

19 Eylül, 2017

Bu ders; türküleri daha doğru ve yöre tavrına uygun bir biçimde söyleyebilmeyi hedeflemektedir.

19 Eylül, 2017

Bağlama Öğreniyorum-1 dersi, uzun sap bağlama öğrenimine yönelik bir ders olup,
Bağlamaya yeni başlayanlar için doğru teknik ve yaklaşımlarla çalgının doğru icrasına yönelik temel seviyede kazanımlar sağlayacaktır.

2 Ekim, 2017