Basketbol Öğreniyorum I

Kendi kendime basketbol öğreniyorum dersleri ile her ne kadar teknik elementlerin öğrenilmesi ve geliştirilmesi kişiye göre değişiyor olmasına rağmen sık tekrarlanan doğru teknik çalışmaları ile teknik beceriler üst düzeyde alışkanlık haline getirilebilir.
Dersimizde en temel basketbol becerilerinden başlayacağız. Bu temel beceriler doğru olarak öğrenildiği takdirde ileride üst düzey ve karmaşık hareketler daha rahatlıkla gerçekleştirilebilir ya da doğru olmayan bir tekniğiniz var ise çok tekrarla düzeltebilirsiniz.
Dersimizde video görüntüleri ile açık ve net olarak teknik açıklanacaktır. Önce elinizde top varmış gibi hayal ederek tekniği tekrarlayın ve daha sonra top ile gerçekleştirin. Mümkün olduğunca çok tekrar yapmak gerekir. Başarılı olmak için çok zaman ve emek harcamanız gerekir. Form ortamında göndermiş olduğunuz kısa video ya da fotoğraflarınızın sizler tarafından yorumlanacak. Form ortamında gönderilen video, fotoğraf ve yapılan yorumlara tarafımdan topluca bildirim yollanacak ve kendinizi denetleme imkanınız olacak. 

AMAÇ
• Basketbol öğretiminin ilk aşamalarında sağlam ve doğru bir temele ulaşmak için bireysel hücum tekniklerini öğretmektir.
• Teknik becerilerin oyun içerisinde uygun ve ekonomik şekilde kullanılmasını sağlamaktır.
• Oyuncunun kendi başına çalışarak bireysel tekniğini geliştirebilmesini sağlamaktır.
• Çok tekrarla tekniklerin alışkanlık haline gelmesini sağlayabilmektir.

ÖĞRETİM YÖNETMİ
Dersimizde video görüntüleri ile açık ve net olarak teknik açıklanacaktır. Önce elinizde top varmış gibi hayal ederek tekniği tekrarlayın ve daha sonra top ile gerçekleştirin. Mümkün olduğunca çok tekrar yapmak gerekir. Başarılı olmak için çok zaman ve emek harcamanız gerekir.
Form ortamında göndermiş olduğunuz kısa video ya da fotoğraflarınızın sizler tarafından yorumlanacak. Form ortamında gönderilen video, fotoğraf ve yapılan yorumlara tarafımızdan topluca bildirim yollanacak ve kendinizi denetleme imkanınız olacak.

HAFTALIK PROGRAM:
1. HAFTA: Temel duruş, top tutma, toplu temel duruş, Tek ve çift zamanlı stoplar; Pivot dönüşleri
2.HAFTA: Alçak ve yüksek top sürme
3.HAFTA: Temel pas göğüs pası, Sektirme pas, Baş üstü pas
4.HAFTA: Sağ-Sol Turnike
5.HAFTA: Şut

Ders Süresi: 
Ders Türü: 
Ders Dili: 
Pazartesi, Ekim 2, 2017
Öğretim Görevlisi
Ali Erhan
ARAS