Aile Yapısı Ve İlişkileri

Aile toplumun en küçük yapı taşını oluşturur. Sağlıklı toplumu ve bireyleri sağlıklı aileler oluşturur. Toplum ve aile iyi ya da kötü sürekli olarak etkileşim içindedir. Başarı bir evliliğe sahip olmak ve yine başarılı yeni nesiller yetiştiren anne-baba olmak için aileyi ve aile bireyleri arasındaki ilişkilerin önemini anlamış olmamız gerekir.
Bu dersimizin temel konusu, toplumun temel taşı konumundaki aile olgusudur. Ders kapsamında ailenin ve evliliğin toplumsal hayattaki önemi, başarılı evliliklerin ortak özellikleri, aile yapısının bozulmasına yol açan etkenler ve sonuçlar ile başarılı anne-baba olmanın altın kuralları üzerinde odaklanılmaktadır.

Toplam 4 hafta süreli bu dersimizde, her hafta bir konuya odaklanarak önce okuma ve ders anlatım videolarını inceleyecek, sonra ilgili konularda görüş alışverişinde bulunacağız. Elimizden geldiğince başarılı evlilik kurmak, yaşatmak ve anne-baba olmak konusunda sizlere yardımcı olacak deneyim kazanmanıza çalışacağız. Her hafta en az bir gün 45 dakika süreli bir eşzamanlı oturumumuz olacak. Katılım zorunlu olmamakla birlikte öğretim elemanıi ile tanışma ve görüşme şansı bulacaksınız. Bunun dışındaki tüm etkinlikler eşzamansız (dilediğiniz zaman ve yerden) gerçekleştirilecektir. Aşağıda ders planını bulabilirsiniz:

Hafta 1:
Tanışma (Eşzamanlı)
Aile yapısı hakkında neler bilmeliyiz? (Eşzamansız)
Evlilik öğrenilir mi? (Eşzamansız)
Haftanın kapanışı (Eşzamanlı)

Hafta 2: 
Nasıl doğru insanı seçebilirim? (Eşzamansız)
Haftanın kapanışı (Eşzamanlı)

Hafta 3: 
Artık evliliğin anlamı kalmadı mı? (Eşzamansız)
Haftanın kapanışı (Eşzamanlı)

Hafta 4:
İyi bir anne/baba mıyım? (Eşzamansız)
Haftanın ve Dersin Kapanışı (Eşzamanlı

Ders Süresi: 
Ders Türü: 
Ders Dili: 
Pazartesi, Ekim 2, 2017
Profesör Dr.
Sezen
ÜNLÜ