YARDIM

Kayıt Olma

Register: 

Değerli AKADEMA kullanıcıları,

AKADEMA'ya kayıt olmak için https://ekampus.anadolu.edu.tr/ adresine girmeniz gerekmektedir. Eğer ANADOLU Üniversitesi kullanıcı bilgileriniz varsa buradan (https://ekampus-login.anadolu.edu.tr/ ) giriş yapabilirsiniz.

Daha önce ANADOLUM eKampüs'te adınıza herhangi bir hesap açıldıysa buradan (https://ekampus.anadolu.edu.tr ) giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda "Giriş Yap: Diğer" butonuna tıkladıktan sonra açılan ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek seçmiş olduğunuz derslere ulaşabilirsiniz.

ANADOLUM eKampüs Sisteminde daha önceden açılmış hiçbir kaydınız yoksa buradan (https://ekampus.anadolu.edu.tr/webapps/blackboard/execute/selfCreateUser... ) hesap oluşturarak ders kaydınızı kendiniz yapabilirsiniz. Açılan ekranda sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra "Gönder" butonuna tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

UYARI: Daha önce tarafınıza tanımlanmış olan kullanıcı bilgisi mevcut ise ve siz farklı bir hesapla yeniden sisteme kayıt olursanız önceki hesabınıza tanımlanmış olan dersleri yeni hesabınızda göremezsiniz.

Ders Ekleme

Ders Ekleme: 

Akadema'dan ders seçimi için; https://ekampus.anadolu.edu.tr/ adresinden Anadolum eKampüs Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan sekmelerden "Akadema" sekmesine gelmeniz gerekmektedir.

"Akadema" sekmesinde, sol üst köşede "Ana Sayfa" ve "Kategoriler ve Dersler" başlıklı sekmeler bulunmaktadır. "Ana Sayfa" sekmesinde kayıt yaptırdığınız derslerin bir listesi bulunmaktadır. Eğer hiçbir derse kayıtlı değilseniz bu liste boş olacaktır.

"Kategoriler ve Dersler" sekmesinde Akadema'da yer alan tüm kategori ve derslerin listesine ulaşılabilmektedir. Kayıt yaptırmak için kayıt olmak istediğiniz dersin üzerine tıklamanız gerekmektedir.

İstediğiniz dersi seçtiğinizde karşınıza otomatik kayıt ekranı gelecektir. Bu ekranda "Gönder" butonuna tıklayarak kayda devam edebilirsiniz. Sonrasında açılan ekranın sağ alt köşesindeki "Tamam" butonuna tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Ders Silme

Ders Silme: 

"Akadema" sekmesinde, "Ana Sayfa" alanında kayıt yaptırdığınız derslerin bir listesi bulunmaktadır. Eğer bu dersler arasında bırakmak istediğiniz bir ders bulunuyorsa ilgili dersin yanında bulunan "Remove" butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu butona tıkladıktan sonra açılan alana "remove" yazıp "Tamam" butonuna tıkladığınızda, ders listenizden çıkacaktır.