Music

Bu ders, aklından ‘keşke bir müzik aleti çalabilseydim’ diye geçirenler için tasarımlanmıştır. Herkes çalgı öğrenmek için kolaylıkla ulaşabilecekleri, nitelikli bir eğitim programına ulaşabilsin istiyoruz. Bir dizi eğitim içerir. Dersin temel amacı başlangıç düzeyinde çalgı çalma becerileri kazanmanıza yardımcı olmaktır. Seçtiğiniz çalgı dersinin yanında yine Akadema tarafından hazırlanmış “Nota Öğreniyorum 1” dersini almanız önerilir. Başlangıç seviyesi 6 haftalık bir süreci kapsar. Bu sürecin sonunda sertifika almak için başvurabilir ya da istediğiniz gibi diğer seviyeleri alabilirsiniz. Bu ders, belirli bir yerde ve zamanda bilgisayar başında olmanıza gerek kalmadan eğitim sürecindeki etkinliklere katılmanıza da olanak sağlar. Sizlerden istenen senkron (eşzamanlı) olmayan dersleri takip ederek verilen bireysel etkinlikleri dersin öğretim elemanı ile paylaşmanız ve onun geribildirimlerini almanızdır.
Çelloya Başlangıç

Cello, also known as violoncello, is a string instrument with four strings that produces tenor and bass sounds.

19 September, 2017

Classical guitar is an instrument with six strings, which enables you to produce more than one sounds or melodies simultaneously.

19 September, 2017

Violin is one of the most popular instruments at the global scale, with its charming tone color and high potential of emotional expression.

19 September, 2017

Piano is one of the most popular instruments at the global scale. Piano, a keyboard instrument, produces sound by means of strings.

19 September, 2017

Reading notes is the basic stage of music education. This course designed to teach note reading and develop musical sensitivity focuses on music theory, listening exercises, note reading exercises and rhythm practices.

19 September, 2017

This course aims to enable participants to sing folk songs appropriately in consideration of local varieties.

19 September, 2017
2 October, 2017