Menu

Yardım

Sorularınız için https://aosdestek.anadolu.edu.tr/soru-sor adresinden bize ulaşabilirsiniz.

AKADEMA'ya Kayıt Olma ve Sisteme Giriş

Anadolu Üniversitesi kullanıcı bilgileriniz varsa AKADEMA sekmesine ulaşmak için buradan (https://ekampus-login.anadolu.edu.tr/) giriş yapabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi kullanıcı bilgileriniz yoksa ve daha önce ANADOLUM eKampüs’te adınıza herhangi bir hesap açıldıysa buradan (https://ekampus.anadolu.edu.tr) giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda “Giriş Yap: Diğer” düğmesine tıkladıktan sonra açılan ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek seçmiş olduğunuz derslere ulaşabilirsiniz.

ANADOLUM eKampüs Sisteminde daha önceden açılmış hiçbir kaydınız yoksa buradan (https://goo.gl/Sj9Y27) hesap oluşturarak ders kaydınızı kendiniz yapabilirsiniz. Açılan ekranda sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra “Gönder” düğmesine tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

UYARI:Daha önce tarafınıza tanımlanmış olan kullanıcı bilgisi mevcut ise ve siz farklı bir hesapla yeniden sisteme kayıt olursanız önceki hesabınıza tanımlanmış olan dersleri yeni hesabınızda göremezsiniz.

Ders Ekleme

AKADEMA'dan ders seçimi için; https://ekampus.anadolu.edu.tr/ adresinden Anadolum eKampüs Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan "Akadema" sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmede Akadema'da yer alan tüm kategori ve derslerin listesine ulaşılabilmektedir.

Kayıt yaptırmak için kayıt olmak istediğiniz dersin üzerine tıklamanız gerekmektedir. İstediğiniz dersi seçtiğinizde karşınıza otomatik kayıt ekranı gelecektir. Bu ekranda "Gönder" düğmesine tıklayarak kayda devam edebilirsiniz. Sonrasında açılan ekranın sağ alt köşesindeki "Tamam" düğmesine tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Ders Silme

"Akadema" sekmesinde, sayfanın en alt kısmında kayıt yaptırdığınız derslerin bir listesi bulunmaktadır. Eğer bu dersler arasında bırakmak istediğiniz bir ders bulunuyorsa ilgili dersin yanında bulunan "Remove" düğmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu düğmeye tıkladıktan sonra açılan alana "remove" yazıp "Tamam" düğmesine tıkladığınızda, ders listenizden çıkacaktır.