Menu

Yardım

Sorularınız için https://aosdestek.anadolu.edu.tr/soru-sor adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Akadema'ya Kayıt Olma ve Sisteme Giriş

Akadema derslerine ulaşmak için (https://cevrimici.anadolu.edu.tr/) adresinden giriş yapabilirsiniz. Anadolu Üniversitesi kullanıcı bilgileriniz varsa bu adreste yer alan “Anadolu Üniversitesi Kullanıcıları” düğmesine tıkladıktan sonra açılan ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek seçmiş olduğunuz derslere ulaşabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi kullanıcı bilgileriniz yoksa ve daha önce adınıza herhangi bir hesap açıldıysa ekranın sol üst köşesinde yer alan alana kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek seçmiş olduğunuz derslere ulaşabilirsiniz.

Daha önceden açılmış hiçbir kaydınız yoksa buradan (https://cevrimici.anadolu.edu.tr/login/signup.php) hesap oluşturarak ders kaydınızı kendiniz yapabilirsiniz. Açılan ekranda sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra “Yeni hesabımı oluştur” düğmesine tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

UYARI:Daha önce tarafınıza tanımlanmış olan kullanıcı bilgisi mevcut ise ve siz farklı bir hesapla yeniden sisteme kayıt olursanız önceki hesabınıza tanımlanmış olan dersleri yeni hesabınızda göremezsiniz.

Ders Ekleme

Akadema'dan ders seçimi için; https://cevrimici.anadolu.edu.tr/ adresinden sisteme giriş yaptıktan sonra "Akadema" sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmede Akadema'da yer alan tüm kategori ve derslerin listesine ulaşılabilmektedir.

Kayıt yaptırmak için kayıt olmak istediğiniz dersin üzerine tıklamanız gerekmektedir. İstediğiniz dersi seçtiğinizde karşınıza otomatik kayıt ekranı gelecektir. Bu ekranda "Beni kaydet" düğmesine tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Ders Silme

Eğer bırakmak istediğiniz bir ders bulunuyorsa ilgili dersin sayfasını açtıktan sonra ekranın sol alt köşesinde bulunan "…. dersinden kaydımı sil" düğmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu düğmeye tıkladıktan sonra açılan ekranda "Devam" düğmesine tıkladığınızda, ders listenizden çıkacaktır.