Menu

Yardım

Sorularınız için https://aosdestek.anadolu.edu.tr/soru-sor adresinden bize ulaşabilirsiniz.

AKADEMA'ya Kayıt Olma ve Sisteme Giriş

Anadolu Üniversitesi kullanıcı bilgileriniz varsa AKADEMA sekmesine ulaşmak için buradan (https://ekampus-login.anadolu.edu.tr/) giriş yapabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi kullanıcı bilgileriniz yoksa ve daha önce ANADOLUM eKampüs’te adınıza herhangi bir hesap açıldıysa buradan (https://ekampus.anadolu.edu.tr) giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda “Giriş Yap: Diğer” düğmesine tıkladıktan sonra açılan ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek seçmiş olduğunuz derslere ulaşabilirsiniz.

ANADOLUM eKampüs Sisteminde daha önceden açılmış hiçbir kaydınız yoksa buradan (...) hesap oluşturarak ders kaydınızı kendiniz yapabilirsiniz. Açılan ekranda sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra “Gönder” düğmesine tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

UYARI:Daha önce tarafınıza tanımlanmış olan kullanıcı bilgisi mevcut ise ve siz farklı bir hesapla yeniden sisteme kayıt olursanız önceki hesabınıza tanımlanmış olan dersleri yeni hesabınızda göremezsiniz.